O mnie …

Skoro trafiliście na mojego bloga, to zapewne chcecie się czegoś dowiedzieć na mój temat.

Ja i moje hobby

Kim jestem…?

Nazywam się Bartek Różański i jestem programistą. Pochodzę z miasta często nazywanego „miastem banków”, ale bardziej znane jest z pięknych spichży, czyli Bydgoszczy. Tamże zakończyłem pierwsze dwa poziomy swojej edukacji zarazem zdobywając pierwsze doświadczenia z komputerami i programowaniem. Musiałem łyknąć bakcyla, bo ciepło domowego ogniska zamieniłem na studenckie życie w akademiku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po pracowitych 5 latach ukończyłem Wydział Cybernetyki w specjalności Systemy Informatyczne.

Co robię… zawodowo?

Od czasu studiów pracowałem u kilku pracodawców zarówno prywatnych jak i państwowych, głównie jako programista i projektant systemów informatycznych. Zajmowałem się tworzeniem stron internetowych w PHP, pisaniem aplikacji desktopowych w Turbo Pascalu, Visual Basicu, Javie i C#, czy rozwiązywaniem innych dziwnych problemów „użyszkodników” ;-). Jakieś 9 lat temu wpadłem w sidła technologii ze stajni Microsoftu i pozostaję jej fanem do dzisiaj. W międzyczasie dowiedziałem się wiele o pracy programisty i stałem się fanem idei Software Craftsmanship co staram się propagować w swoim otoczeniu. Jestem fanem wszelkich dwu- trzy- i więcej literowych skrótów 😉 pozwalających ulepszyć wytwarzany kod i ułatwić pracę programisty.

W 2015 roku postanowiłem porzucić ciepły etat i „pójść na swoje”. Rozpocząłem pracę jako konsultant – specjalista ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych (głównie aplikacji internetowych). Nie porzuciłem programowania, ale znudziło mi się ciągłe pisanie systemów WRITE/READ. Postanowiłem nauczyć się czegoś nowego i padło na działkę Security. Ciągle się uczę i mam nadzieję, że dzięki mnie świat programistów będzie lepszy :-).

W międzyczasie postanowiłem też dzielić się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami jako wykładowca na mojej Alma Mater. Prowadziłem zajęcia z baz danych, ale głównie zajmuję się systemami wspomagania decyzji i metodami optymalizacji w badaniach operacyjnych. W zeszłym roku postanowiłem też zostać prelegentem. Debiut nastąpił na Warszawskiej Grupie .NET, a możecie się z nim zapoznać tutaj. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze nie raz wystąpić przed koleżankami i kolegami z branży.

Co robię… po pracy?

Oczywiście nie żyję tylko komputerami. Moja rodzina zajmuje mi sporo czasu, ale jest to czas wspaniały. Interesuję się astronomią, fizyką, i fotografią ale najwięcej czasu zajmuje mi sport. Od 2014 roku jestem aktywnym biegaczem co pozwala mi się odprężyć po pracy, zrelaksować, przemyśleć różne rzeczy w samotności, a przede wszystkim schudnąć :-). Moje postępy biegowe możecie śledzić na moim fanpage’u na Facebooku oraz na moim drugim blogu justrunning.pl. Poza tym uwielbiam spędzać czas wolny aktywnie, czy to na rowerze, w basenie, na nartach, w kajaku lub na żaglach. Nie lubię siedzieć na miejscu i smażyć się na słońcu – cóż to za marnotrawstwo czasu.

Jak się ze mną skontaktować?

e-mail: barozanski {at} gmail {dot} com
twitter: @barozanski
facebook: Link
telefon: 😉