Witaj, blogosfero!

By | 29 lutego 2016

3… 2… 1… Witaj świecie !!!

W końcu się zdecydowałem założyć bloga. Planowałem to od dłuższego czasu, ale zawsze brakowało albo czasu, albo weny, albo po prostu mocnego kopniaka na rozpęd w miejsce gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. W końcu pojawił się taki kopniak i oto jestem. Zaczynam pisać zawodowego bloga, wooow.

Dlaczego zaczynam ?

Co sprawiło, że będę się dla Was uzewnętrzniał w tym miejscu? Bezpośrednim impulsem jest konkurs Daj Się Poznać ogłoszony przez Maćka Aniserowicza na jego blogu. Należę do osób, które lubią jak jest wyznaczony konkretny cel i zasady. Tak jest właśnie z tym konkursem: dwa razy w tygodniu przez najbliższe 10-13 tygodni musi pojawić się na blogu wpis dotyczący projektu jaki rozwijam w domowym zaciszu. Mi pasuje. Mają być dwa wpisy, to będą. O moim projekcie napiszę w jednym z następnych wpisów.

O czym jeszcze będę pisał ?

Oczywiście nie tylko o rozwijanym projekcie zamierzam blogować. Od pewnego czasu poszerzam swoje umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych. Zauważyłem, że w polskiej blogosferze informatycznej nie ma za dużo programistów piszących o bezpieczeństwie np. aplikacji. Chciałbym tę niszę wypełnić i od czasu do czasu dzielić się z Wami zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Mam już kilka pomysłów i szkiców, mam nadzieję, interesujących wpisów, więc czekajcie cierpliwie.

O czym jeszcze chcę pisać? W moim bio znajdziecie info, że jestem fanem idei Software Craftsmanship i różnych nowoczesnych podejść do wytwarzania oprogramowania. Na pewno od czasu do czasu wpadnie wpis z tej działki.

Jako zagorzały fan wszelkich konferencji, znajdziecie też na blogu relacje z różnych wydarzeń skupiających ludzi branży. Mam nadzieję, że za jakiś czas może sam na jakiejś wystąpię i na pewno nie powstrzymam się od opisania tutaj wrażeń z tym związanych.
Uwielbiam czytać branżową literaturę, a więc pojawią się też recenzje.

Dobra. Nie zanudzam Was tym laniem wody. Mam nadzieję, że uda mi się kilka osób zainteresować swoim blogiem i liczę na konstruktywną krytykę w komentarzach 😉

Trzymajcie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.