Dziwny problem z literą „ą”…

By | 9 marca 2016

Tym wpisem otwieram kategorię Porady, w której będę umieszczał wpisy jak poradzić sobie z różnymi problemami jakie spotykają nas przy współpracy z komputerem i jego oprogramowaniem.

Nie działa mi „ą”…

Od jakiegoś czasu zmagałem się z irytującym problemem nie działającego „ą”. Nie żeby od razu wielki problem, ale jak się pisze maila, a już oficjalnego, to w ogóle trochę obciach. Szukałem w internecie rozwiązania, ale wszystkie opierały się na poradzie typu „Na pewno jakiś proces przykrywa skrót. Wyłączaj wszystkie procesy po kolei, aż zacznie działać”. No w sumie dobra rada, ale patrząc na Task Managera to jakoś mi się odechciewało i mówiłem: „jakoś sobie dam radę” ;-).

Rozwiązanie przyszło, któregoś dnia samo. Postanowiłem, w końcu, wrzucić wszystkie hasła do KeePassa. Zainstalowałem soft i zacząłem konfigurację, gdy musiałem za chwilę napisać maila. Okazało się, że „ą” nie działa. Jednak ludzki mózg jest cudowny w korelowaniu faktów :-). Rozwiązanie przyszło samo. Wyłączyłem KeePass’a i… „ą” wróciło. Problem solved.

Okazuje się, że KeePass posiada funkcjonalność Auto Type, która pozwala na stworzenie skryptu automatyzującego wpisywanie danych użytkownika w aplikacjach. Funkcjonalność tą uruchamia się kombinacją Ctrl + Alt + A. Niestety po wyłączeniu tej opcji w programie kombinacja nadal jest przykrywana, więc aby przywrócić poprawne działanie Alt + A trzeba zupełnie wyłączyć KeePass’a należy w pierwszej kolejności zmienić skrót, a jeśli nie chcecie używać funkcji AutoTyping’u, można ją wyłączyć.

P.S. Chyba nie muszę dodawać, że powyższa niedogodność nie powinna Was zniechęcać do używania KeePass’a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *